smashleysparklessmashleysparkles
» » Vllazërit Idriz Dhe Bejtush Berisha Shoqërohet Dhe Djemail Burniku - Krisi Pushka Ushtoj Pazari

Vllazërit Idriz Dhe Bejtush Berisha Shoqërohet Dhe Djemail Burniku - Krisi Pushka Ushtoj Pazari album mp3


Tracklist

A1 Krisi Pushka Ushtoj Pazari
A2 Pa I Ba Djali Njizet Vjet
B1 Isa Beg Po Thrret Nanë
B2 Vallja E Pejes

Credits

  • Strings [Qiteli] – Murat Bunjaku
  • Violin – Hamz Gradica
  • Written-by [Popullore] – Traditional

Barcode and Other Identifiers

  • Other (Rights Society): BIEM
Vllazërit Idriz Dhe Bejtush Berisha Shoqërohet Dhe Djemail Burniku - Krisi Pushka Ushtoj Pazari album mp3
Performer: Vllazërit Idriz Dhe Bejtush Berisha
Genre: Folk, Country
Title: Krisi Pushka Ushtoj Pazari
Released: 1970
Style: Folk
MP3 version ZIP size: 1573 mb
FLAC version RAR size: 1639 mb
Rating: 4.4
Votes: 888
Other Formats: MP3 AIFF DMF AA DXD MMF FLAC